Do jakiej postaci historycznej jesteś podobny?

Gdybyś miał w bliższej bądź dalszej historii poszukać postaci zbliżonej do Ciebie osobowościowo - kto by to był?


 1. 1

  Jaka jest Twoja najbardziej charakterystyczna cecha?

  1. Kreatywność
  2. Charyzma
  3. Wdzięk
  4. Ambicja
  5. Inteligencja
  6. Poczucie humoru
 2. 2

  Masz niską tolerancję dla:

  1. Ciasnych horyzontów myślowych
  2. Wścibstwa
  3. Szarej przeciętności
  4. Stereotypów
  5. Ograniczania Twojej wolności
  6. Bylejakości
 3. 3

  Twoi przyjaciele widzą w Tobie:

  1. Wesołka o ciętym języku
  2. Stale zajętego wizjonera
  3. Wzór
  4. Facynującego samotnika
  5. Lidera
  6. Organizatora, taką sprężynę wydarzeń
 4. 4

  Którą z tych postaci najbardziej podziwiasz?

  1. Williama Szekspira
  2. Józefa Piłsudskiego
  3. Michała Anioła
  4. Matkę Teresę z Kalkuty
  5. Marię Skłodowską-Curie
  6. Cesarzową Marię Teresę
 5. 5

  Wybierz najbardziej przemawiający do Ciebie cud świata antycznego:

  1. Mauzoleum w Halikarnasie
  2. Piramida Cheopsa
  3. Wiszące ogrody Semiramidy
  4. Latarnia morska na Faros
  5. Świątynia Artemidy w Efezie
  6. Posąg Zeusa w Olimpii
 6. 6

  Kiedy masz jakiś problem, coś Cię boli, coś przeżywasz:

  1. Znajdujesz sobie jakieś ciekawe zajęcie
  2. Sięgasz po swoją tajną broń - poczucie humoru
  3. Rozważasz każdy aspekt swojej sytuacji, szukasz rozwiązań
  4. Nigdy nie pozwalasz sobie na dłużej zatrzymać się w miejscu
  5. Zamykasz się w sobie i przetrawiasz w samotności
  6. Odważnie i wprost mierzysz się z każdym problemem
 7. 7

  Twoim książkowym manifestem mogłoby być:

 8. 8

  W świecie fantasy byłbyś zapewne:

  1. Paladynem
  2. Czarodziejem
  3. Bardem
  4. Wojownikiem
  5. Łotrzykiem
  6. Kapłanem
 9. 9

  Najbardziej atrakcyjne brzmienie ma dla Ciebie słowo:

  1. Tajemnica
  2. Poszukiwanie
  3. Wolność
  4. Sukces
  5. Prawda
  6. Zagadka
 10. 10

  Z pewnością jak każdy masz swoje wady, ale jedną z nich w żadnym razie nie jest:

  1. Filisterstwo
  2. Pesymizm
  3. Bojaźliwość
  4. Obojętność
  5. Przewrażliwienie
  6. Chwiejność

Do jakiej postaci historycznej jesteś podobny?

 1. Wynik

  Napoleon Bonaparte

  Ambicja, rozwój, dyscyplina - oto trzy hasła, które Ci przyświecają. Wiele wymagasz od innych, ale najwięcej od siebie. Stale inwestujesz w swoje umiejętności, rozszerzasz horyzonty i wyznaczasz sobie kolejne cele. Promieniujesz naturalną charyzmą, ludzie słuchają Cię i pragną za Tobą podążać. Zarażasz innych swoją pasją i poczuciem misji, a Twoje zaangażowanie i perfekcjonizm mogą być stawiane za wzór.

  Nigdy się nie poddajesz i jeśli przegrywasz w bitwie, to tylko po to, by zwyciężyć w wojnie. Ze znakomitym zmysłem strategicznym planujesz każde kolejne posunięcie, nie dystansując się przy tym od innych i doceniając ich - dzięki czemu jesteś nie tylko podziwiany, ale i kochany.
  Udostępnij swój wynik!
 2. Wynik

  Królowa Elżbieta I

  Żyjesz po swojemu i wedle własnych reguł. Nikt nie jest w stanie niczego Ci narzucić i powiedzieć, jak masz postępować. Masz swój własny kodeks, mocny kręgosłup moralny, zdecydowane przekonania. Najbardziej charakterystyczną Twoją cechą jest duchowa siła i niezłomność. Można Cię przygiąć, ale nigdy złamać. Na wszystko zapracowałeś sobie sam i tylko Twój własny wysiłek sprawił, że jesteś dzisiaj tym, kim jesteś. Jeśli coś sobie postanowisz, z pewnością to osiągniesz.

  Polegasz przede wszystkim na sobie, jesteś raczej skierowanym do wewnątrz samotnikiem, masz wielkie wizje, marzenia i plany, ale zamiast o nich opowiadać, po prostu wprowadzasz je w życie.
  Udostępnij swój wynik!
 3. Wynik

  Albert Einstein

  Masz umysł dociekliwego naukowca, stale poszukującego nowych odkryć, nowych rozwiązań. Wszystko Cię ciekawi, we wszystkim próbujesz znaleźć jakiś sens. Jesteś błyskotliwy i inteligentny, ale przede wszystkim Twój umysł jest niezwykle chłonny i otwarty - myślisz nieszablonowo, dostrzegasz wiele różnych aspektów sytuacji, wiele dróg postępowania.

  Nie zamykasz się na żadne możliwe wyjście, wszystko bierzesz pod uwagę. Niczego nie kwitujesz po prostu słowem "niemożliwe". Świat wokół siebie uważasz za fascynujący i nigdy nie gaśnie w Tobie dziecięcy zachwyt nad jego cudami.
  Udostępnij swój wynik!
 4. Wynik

  Konstanty Ildefons Gałczyński

  Wolny duch, dusza artystyczna - niezależność i swoboda są dla Ciebie najwyższą wartością. Czerpiesz z życia garściami, intensywnie przeżywasz każdą sekundę. Kiedy kochasz, to na zabój, kiedy płaczesz, to całym sobą, kiedy o coś walczysz, to do ostatniej kropli krwi, a kiedy się bawisz, to do utraty tchu. Słuchasz swojego wewnętrznego głosu i nie można Cię zamknąć w żadnej klatce ani ująć w żadne ramy. Konwenanse się dla Ciebie nie liczą, postępujesz po swojemu, jesteś absolutnym indywidualistą.

  Twoje podejście do życia i świata nacechowanie jest ironicznym dystansem i poczuciem humoru. Niczego nie bierzesz przesadnie na poważnie, łącznie z sobą samym. Masz znakomity dar obserwacji i łatwo prześwietlasz tajemnice ludzkich serc. Trudno Cię oszukać i trudno mieć przed Tobą jakieś sekrety.
  Udostępnij swój wynik!
 5. Wynik

  Greta Garbo

  Promieniujesz melancholijnym wdziękiem i tajemnicą. Ludzie wyczuwają w Tobie zagadkę i są zafascynowani Twoją osobą. Próbują odgadnąć, co się w Tobie kryje, kim naprawdę jesteś, jak do Ciebie dotrzeć... masz w sobie naturalny uwodzicielski czar, któremu trudno się oprzeć. Chociaż tak wiele osób lgnie do Ciebie, zasadniczo najlepiej czujesz się we własnym towarzystwie. Jest w Tobie pewien smutek, głęboka dojrzałość. Nic z frywolności i beztroski.

  Już jako młode pacholę byłeś mentalnie starszy od swoich rówieśników. Jesteś bardzo wrażliwy i empatyczny, wszystko głęboko i mocno przeżywasz, boli Cię krzywda słabszych, niesprawiedliwość, ludzkie dramaty. Łatwo Cię zranić, ale swoje cierpienie zamykasz w sobie i niechętnie dzielisz się swoimi uczuciami.
  Udostępnij swój wynik!
 6. Wynik

  Leonardo Da Vinci

  Wszechstronność - oto słowo, które najlepiej i najkrócej Cię określa. Masz mnóstwo zainteresować, masę mniej lub bardziej praktycznych umiejętności. Jest wiele dziedzin, które Cię intrygują, czasem po prostu nie wiesz, w co najpierw włożyć ręce. Los obdarzył Cię wieloma talentami, w szkole zapewne miałeś opinię "zdolnego i leniwego", ponieważ wszystko przychodziło Ci łatwiej niż rówieśnikom, w związku z czym po prostu nudziłeś się na lekcjach.

  Stale Ci się wydaje, że za horyzontem może się kryć coś jeszcze ciekawszego, jeszcze bardziej intrygującego... ma to ten uboczny skutek, że czasem przejawiasz tendencję do chwytania mnóstwa srok za ogon. Systematyczność i sumienność również nie należą do Twoich mocnych stron, za to w kreatywności i pomysłowości bijesz wszystkich na głowę.
  Udostępnij swój wynik!

Do jakiej postaci historycznej jesteś podobny?

Logowanie

Twórz i rozwiązuj quizy!

Nie masz konta?
zarejestruj się

Rejestracja

Dołącz do naszej społeczności!

Akceptuję regulamin.
Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.
Powrót do
logowania

Resetuj hasło

Powrót do
logowania
Wybierz typ quizu
Quiz psychologiczny
Quiz wiedzy
Quiz preferencji
Quiz punktowany